MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Dzień XV - Niedziela 16.10.2016r.

33Chociaż powieki nam się kleiły po późnonocnym powrocie, wstaliśmy stosunkowo wcześnie. Ostatnia niedziela w Hiszpanii! Nie możemy pozwolić sobie na stratę czasu, a plany mamy rozległe.

 

Wczesnym przedpołudniem wyruszamy wszyscy do Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasteczko Sztuki i Nauki) i jego słynnego L'Oceanografic – otwartego w 2003r. największego oceanarium Europy o łącznej powierzchni 110 000 m². Sama architektura miasteczka robi na nas wrażenie. Do Emilki i Damiana, chętnych do zwiedzania oceanarium, dołączają inni i zostają tu na cały dzień. Oceanarium w Walencji jest największym tego typu obiektem w Europie – łączna powierzchnia 110 000 m² i 42 milionów litrów wody. 26 milionów litrów wody znajduje się w delfinarium, a kolejne 7 w wielkim akwarium, w którym pływają rekiny, płaszczki i inne ryby. Najwspanialszym wydarzeniem, jakie przeżyli nasi zwiedzający, był pokaz artystyczny delfinów. Nie jesteśmy w stanie opisać słowami wrażeń i emocji, jakich doznawaliśmy, oglądając występ delfinów - opowiada nam Ania i Damian. W oceanarium oglądali nasi zwiedzający nie tylko ryby, ale też słonie morskie, morsy, białuchy, pingwiny, żółwie (te ostatnie schowały się przed nami)...
Drugim punktem dnia było obejrzenie kielicha Św. Graala. Udało się! Katedra La Seu de Valencia otwarta i możemy wejść. Ta gotycka katedra przyciąga nas także tajemnicą prawdziwego Świętego Graala, który znajduje się właśnie w jej wnętrzu. Jak potwierdzają badacze z całego świata, jeżeli istnieje na świecie Święty Graal, to może być nim tylko Kielich z Walencji. Ten niepozorny, zrobiony z alabastru Kielich z Ostatniej Wieczerzy, mieliśmy okazję obejrzeć. Było to dla nas ogromne przeżycie. Niesamowite wrażenie zrobiło na nas także wnętrze, kaplice, ołtarz główny i złote tabernakulum katedry.
Do końca życia nie zapomnimy tych miejsc, wrażeń i naszych wewnętrznych przeżyć. Wróciliśmy do hotelu radośni zmęczeniem dzisiejszego dnia, a wróciliśmy, żeby odpocząć i zjeść kolację. Przed nami wieczór, szkoda go na przesiadywanie w pokoju. Wyruszamy więc na spacer, na małą fiestę w naszej dzielnicy. Tak jak Hiszpanie, staramy się nie „siedzieć"
w domu. Idziemy spać z nadzieją, że następny dzień będzie jeszcze lepszy niż poprzedni...

galeriafoto

18 70

18 76

 

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15