Dzień XVIII - Środa 19.10.2016r.

35Przedpołudnie jak zwykle w pracy. Czas mija szybko, a dzisiaj jeszcze musimy „zmusić" naszych szefów do ostatecznego podpisania naszych dokumentów. Nie jest to łatwe, ponieważ nasze usilne prośby kwitowane są „pronto, pronto"(zaraz, zaraz). Znamy to już i wiemy, że ciągle musimy przypominać (trochę, jak w szkole... nauczyciele). Dzięki temu dowiadujemy się, co znaczy cierpliwość, choćby dlatego warto było przyjechać do Hiszpanii. Nie jesteśmy wielkimi miłośnikami muzeów, jednak odwiedzenie muzeum las Fallas wydawało się nam interesujące. Las Fallas jest świętem ognia corocznie organizowanym w Walencji z okazji nadejścia wiosny. Olbrzymie kartonowe figury (Falle) przygotowywane są przez cały rok, by później wszystkie spalić. Prawie wszystkie, bo każdego roku jedna Falla trafia do muzeum. Po drodze do muzeum jeszcze kolejne odkrycie. Zgadnijcie, jakie ptaki latają i krzyczą ponad naszymi głowami? Ano, gołębie i...papugi - kolorowe, różnej wielkości, a skrzeczące, jak nasze wrony. Muzeum Las Fallas trzeba koniecznie odwiedzić. Nie wierzycie? Proszę obejrzeć nasze fotografie...

logo w