Andrzejki w bibliotece 2017

17 31Dawniej w andrzejkowy wieczór wróżby urządzały panny, które chciały jak najszybciej wyjść za mąż.

Mężczyźni wróżyli na temat przyszłej żony wcześniej, w nocy z 24 na 25 listopada, w czasie tak zwanych Katarzynek, czyli w wigilię dnia św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
Dziś andrzejkowe wróżby są tylko formą zabawy i wspólnego spędzania czasu, ale w naszej szkole nadal obecne. Tradycję podtrzymuje biblioteka szkolna, która przy wsparciu Samorządu Szkolnego przygotowała wróżby i zabawy inspirowane tradycją. Odwiedzający mogli spotkać się z ciekawą książką, a nawet zabrać ją do domu. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs dotyczący lektur z dzieciństwa. Pytania konkursowe przygotowali uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego .
Spotkanie andrzejkowe w bibliotece szkolnej to świetna okazja, by promować czytelnictwo i nowe książki. W tym roku biblioteka zgromadziła liczną rzeszę uczniów, którzy bawili się świetnie w andrzejkowej scenerii.

logo w