MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Młodzież ZSCKR w Rudce na Centralnych Targach Rolniczych 2017/11

17 49W dniach 30 .11 – 2.12 2017 r. w podwarszawskim Nadarzynie, na terenie Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo, odbyła się II edycja Centralnych Targów Rolniczych.

W piątek, 1 grudnia, grupa naszych uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w targach zwiedzając stoiska, słuchając prelekcji na tematy związane z nowoczesnym i efektywnym rolnictwem oraz degustując regionalne przysmaki.
Podczas tegorocznej imprezy zaprezentowano kilka obszarów tematycznych: technika rolnicza, środki produkcji rolnej, dobra żywność, wystawa zwierząt, innowacje dla branży rolno-spożywczej, usługi i doradztwo dla branży rolniczej. Całość uzupełniały liczne konferencje, szkolenia i pokazy, w tym m.in. Europejskie Forum Młodych Rolników, IV Forum Sektora Wołowiny, Forum Drobiarskie. Duże zainteresowanie wśród naszej młodzieży wzbudziła wystawa zwierząt gospodarczych, przygotowana przez Instytut Zootechniki. W halach targowych stanęły krowy, konie, owce, alpaki, świnie, a także kury, gęsi, kaczki i króliki objęte Programem Ochrony Zasobów Genetycznych. Warszawski Związek Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego przygotował wystawę gołębi rasowych, na której zaprezentował kilkaset gołębi reprezentujących kilkadziesiąt ras.
Jedną z atrakcji targów były obchody 150-lecia Kół Gospodyń Wiejskich pod patronatem Pary Prezydenckiej. W ramach jubileuszu gospodynie zaprezentowały świąteczne aranżacje stołów wraz z tradycyjnymi potrawami, przetworami oraz własnoręcznie wykonanymi dekoracjami. Stoły zostały przygotowane przez gospodynie z 70 Kół niemal z całego kraju. Nie zabrakło także występów zespołów ludowych, które prezentowały obrzędy i pieśni ludowe.
Po zwiedzeniu wszystkich hal wystawowych na Centralnych Targach Rolniczych cała grupa przejechała do Warszawy na PGE Narodowy. Odwiedzenie tego obiektu było marzeniem wielu i tym razem udało się je zrealizować. Pani przewodnik opowiedziała o procesie budowy i parametrach technicznych stadionu, co okazało się bardzo ciekawą lekcją. Nie lada emocje wzbudziła wizyta w centrum medialnym przeznaczonym, podczas meczy czy innych wydarzeń rozrywkowych, dla dziennikarzy, a także sale VIP. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się pomieszczenia strefy zawodniczej, w tym szatnie, gdzie przebywali m. in. zawodnicy reprezentacja Polski w piłce nożnej, Maryla Rodowicz czy Madonna. Młodzież była zafascynowana również przygotowywanymi atrakcjami na sezon zimowy: lodowisko, zjeżdżalnia oraz czynną już kolejką tyrolską.
Dzień wypełniony wrażeniami zakończyliśmy bezpiecznym powrotem do Rudki.

galeriafoto

 

logo w

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15