MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

„Oto dziś narodziła się miłość…”

17 55Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci i refleksji nad tym, co ważne, istotne, a zarazem niedoścignione. To czas skupienia, spełnienia i oczekiwania. Oczekiwania na cud Boży.

Wierzymy, że właśnie wtedy uda nam się na chwilę zatrzymać i zobaczyć zwykłą ludzką dobroć i miłość.
Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem. Nie tylko choinki i prezenty, ale przede wszystkim sam Jezus jest dla nas Darem. I ten Dar ma być rozdawany. Pan Jezus przyszedł na początku naszej ery, ale wciąż przychodzi do nas poprzez ludzi biednych, głodnych, oczekujących naszej dobroci, życzliwości, miłości, spragnionych naszej poprawy i czystości życia.
Przesłanie tegorocznych Jasełek, przygotowanych przez młodzież mieszkającą w internacie ZSCKR w Rudce oraz szkolny zespół wokalny Septyma, to miłość. Jest ona umiejętnością rezygnacji z własnego szczęścia, wygody, luksusu na rzecz drugiego człowieka. Jest to umiejętność bycia z drugim człowiekiem i dla drugiego człowieka. Choćby kosztowało to wiele...
W tym przedświątecznym dniu towarzyszyli nam zaproszeni goście: Proboszcz Parafii Świętej Trójcy w Rudce - ks. Andrzej Kiersnowski, Wójt Gminy Rudka - Andrzej Anusiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Rudka – Bogdan Kresso, Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Rudka - Sylwester Kowalczuk, Dyrektor Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce – Danuta Kresso, Waldemar Kosiński, Krzysztof Smolarczuk, członkowie Prezydium Rady Rodziców na czele z jego przewodniczącą – Małgorzatą Mirończuk oraz Komisji Rewizyjnej ZSCKR w Rudce, rodzice uczniów oraz nauczyciele, pracownicy i uczniowie naszej szkoły.
Były życzenia i upominki od zaproszonych gości oraz życzenia przekazane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Jurgiela oraz przesłane przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Rafała Romanowskiego. W tym dniu nie zabrakło też życzeń od Pani Dyrektor ZSCKR w Rudce - Haliny Leszczyńskiej oraz uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania każdy mógł, chociaż na chwilę "dotknąć" magii świąt.

galeriafoto

 

logo w

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15