MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

„Gotuj z klasą” w ZS CKR w Rudce

17 5715 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu gastronomicznego województwa podlaskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „GOTUJ Z KLASĄ”.

Organizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Podlaskiego, zaś pomysłodawcą i koordynatorem Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Celem konkursu jest identyfikacja i upowszechnianie wiedzy o regionalnych potrawach, stanowiących dziedzictwo kulinarne regionu, wytwarzanych w domach rodzinnych, firmach gastronomicznych, a także gospodarstwach agroturystycznych.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim.
W etapie szkolnym wzięło udział pięć zespołów dwuosobowych. Menu konkursowe składało się z trzech elementów:


• zupy lub przystawki
• dania głównego
• deseru


Kapituła etapu szkolnego wyłoniła zwycięzców: Weronikę Popławską oraz Ewę Kamińską-uczennice klasy III Technikum Żywienia.
Zwycięski zespół przygotował: krem z buraka, babkę ziemniaczaną z sosem kurkowym a na deser mus z kaszy mannej z sokiem malinowym. Dzięki tym daniom dziewczyny zakwalifikowały się do drugiego etapu wojewódzkiego, gdzie będą walczyły o STAŻ W RESTAURACJI PROWADZONEJ PRZEZ KUCHARZA UZNANEGO W ŚRODOWISKU GASTRONOMICZNYM.
Nie dało się ukryć, że konkurencja była duża, a poziom wysoki. Swoją obecnością zaszczycił nas Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński, za co serdecznie dziękujemy. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale wiemy, że jeszcze dużo pracy przed naszymi zwyciężczyniami. Czekamy na finał, gdzie zaprezentujemy się z jak najlepszej strony. Dziękujemy bardzo organizatorom za możliwość zaprezentowania umiejętności kulinarnych naszych uczniów.

galeriafoto

 

18 70

18 76

 

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15