„Gotuj z klasą” w ZS CKR w Rudce

17 5715 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu gastronomicznego województwa podlaskiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „GOTUJ Z KLASĄ”.

Organizatorem konkursu jest Marszałek Województwa Podlaskiego, zaś pomysłodawcą i koordynatorem Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Celem konkursu jest identyfikacja i upowszechnianie wiedzy o regionalnych potrawach, stanowiących dziedzictwo kulinarne regionu, wytwarzanych w domach rodzinnych, firmach gastronomicznych, a także gospodarstwach agroturystycznych.
Konkurs odbywa się w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim.
W etapie szkolnym wzięło udział pięć zespołów dwuosobowych. Menu konkursowe składało się z trzech elementów:

• zupy lub przystawki
• dania głównego
• deseru

Kapituła etapu szkolnego wyłoniła zwycięzców: Weronikę Popławską oraz Ewę Kamińską-uczennice klasy III Technikum Żywienia.
Zwycięski zespół przygotował: krem z buraka, babkę ziemniaczaną z sosem kurkowym a na deser mus z kaszy mannej z sokiem malinowym. Dzięki tym daniom dziewczyny zakwalifikowały się do drugiego etapu wojewódzkiego, gdzie będą walczyły o STAŻ W RESTAURACJI PROWADZONEJ PRZEZ KUCHARZA UZNANEGO W ŚRODOWISKU GASTRONOMICZNYM.
Nie dało się ukryć, że konkurencja była duża, a poziom wysoki. Swoją obecnością zaszczycił nas Marszałek Województwa Podlaskiego Pan Jerzy Leszczyński, za co serdecznie dziękujemy. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale wiemy, że jeszcze dużo pracy przed naszymi zwyciężczyniami. Czekamy na finał, gdzie zaprezentujemy się z jak najlepszej strony. Dziękujemy bardzo organizatorom za możliwość zaprezentowania umiejętności kulinarnych naszych uczniów.

logo w