MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

17 72W dniu 1 marca 2018r. delegacja uczniów naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Białymstoku.

Uroczystości rozpoczęły się na Rynku Kościuszki przy tablicy upamiętniającej żołnierzy Polski Podziemnej skazanych na śmierć. Na maszt, obok pomnika Józefa Piłsudskiego, wciągnięto flagę państwową i odśpiewano hymn. Odczytano apel poległych, a żołnierze oddali salwę honorową. Następnie uczestnicy złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą.
Po południu w siedzibie oddziału IPN odbyło się sympozjum naukowe zatytułowane: „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”, podczas którego pracownicy Instytutu zaprezentowali swoje ustalenia badawcze dotyczące tematyki „Żołnierzy Wyklętych”.

17 73
O godz. 16.00 rozpoczął się koncert zatytułowany „Relacja z Zaświatów”, przygotowany przez artystów z Fundacji „Lampa”, natomiast o godz. 18.00 w białostockim Parku Planty odsłonięto pomnik Danuty Siedzikówny „Inki”.

 

 

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15