Konkurs historyczny – „100 lat Niepodległości Polski”

18 37W ramach cyklu wydarzeń upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny „100 lat Niepodległości Polski”.

Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na napisaniu przez wszystkich uczniów testu sprawdzającego podstawową wiedzę z najnowszej historii Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższą punktację w pierwszym etapie. Bardzo ciekawie przebiegał drugi etap konkursu. Przeprowadzony na wzór jednego z popularnych telewizyjnych teleturniejów, wywołał zdrową rywalizację i pozytywne emocje wśród uczestników . Solidna wiedza uczniów na temat najnowszej historii Polski długo nie pozwalała wyłonić finalistów tego pojedynku. Udało się jednak i troje uczniów zajęło miejsca na podium. Są to uczennice z kl. I TŻ i III TŻ oraz uczeń z kl. III TA. Zwycięzcom gratulujemy. Laureaci konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk Pani Dyrektor podczas uroczystej akademii poświęconej stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości.

reforma960

logo erasmusv4