MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

III miejsce w Polsce - sukces ZSCKR w Rudce podczas Narodowej Wystawy Rolniczej w Poznaniu

17 42Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w dniach 30.11. – 02.12.2018r. miała miejsce Narodowa Wystawa Rolnicza zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Podczas wystaw, oprócz wielu instytucji działających w branży rolniczej, zaprezentowały się wszystkie, rozporoszone po całej Polsce 52. szkoły prowadzone przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, uczestnicząc jednocześnie w Konkursie na najładniejsze stoisko wystawiennicze szkół rolniczych.
Konkursowa rywalizacja zakończyła się dla nas sukcesem, otrzymaliśmy III nagrodę, a statuetkę wraz z dyplomem wręczył przedstawicielom naszej szkoły Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.
Nasza ekspozycja wyraźnie wyróżniała się wśród pozostałych, zwiedzający chętnie zatrzymywali się, aby przenieść się w czasie i zatrzymać na chwilę w komnacie Pałacu Ossolińskich, gdzie można było skosztować specjałów kuchni podlaskiej, jak również przypomnieć sobie jak wyglądała podlaska wieś przed stu laty, a także zobaczyć, jak zmieniła się przez ostatnie dziesięciolecia. Wystawa w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę stała się doskonałą okazją do przypomnienia historii i tradycji polskiego rolnictwa oraz przedstawienia koncepcji współczesnej wsi, charakteryzującej się nowoczesnością i szybkim rozwojem.
Wydarzenie, w którym braliśmy udział, to również spotkanie wielkiej rodziny szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i zintegrowania tego środowiska, a także do prezentacji oferty edukacyjnej szkół i ich dokonań.
Wystawa była interesującym przeżyciem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Pozwoliła na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności na wszystkich etapach realizacji tego przedsięwzięcia, dostarczyła wielu wrażeń, umożliwiła także spotkanie z ciekawymi ludźmi i zawarcie nowych znajomości.

galeriafoto

http://naszglospoznanski.pl/narodowa-wystawa-rolnicza/4/

 

reforma960

 

18 38

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15