Wiara Miłość Nadzieja - Jasełka 2018

18 50Najpiękniejsze święta w polskiej tradycji to Boże Narodzenie. Od dziecka kojarzą nam się z zapachem choinki, potraw wigilijnych, z opłatkiem, rodzinnym ciepłem, prezentami.

Boże Narodzenie jest dlatego, żeby uczyć się miłości, żeby podawać sobie ręce, żeby uśmiechać się do siebie, żeby sobie przebaczać. Boże Narodzenie jest dlatego, aby promyk bożej miłości zajrzał do naszego serca.
Jeżeli święto Bożego Narodzenia niesie z sobą pewną tęsknotę i tak wiele czułości, tyle poruszających nas uczuć, to dlatego że przywraca naszym oczom obraz najkruchszego dzieciństwa. Widzimy w niej równocześnie i piękno, i niewinność, kruchość istnienia i opiekę, jakiej się ona domaga, i miłość, której od nas wszystkich oczekuje.
21 grudnia 2018 w auli szkolnej odbyły się jasełka wystawione przez młodzież mieszkającą w internacie. Przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie. Były drobne upominki, śpiew kolęd i pastorałek oraz wzajemne życzenia.

produktpolskiplus230

reforma960