reforma960

Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia 2018

18 58W dniach 03 - 07 grudnia, jak co roku obchodziliśmy w ZSCKR w Rudce "Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia".

Program kampanii był bardzo urozmaicony a każdy dzień wypełniony różnorodną tematyką prozdrowotną związaną z produkcją i znaczeniem chleba przygotowanego z naturalnych składników.
Kolejne dni przebiegały następująco:
-gazetka edukacyjna na szkolnym korytarzu
- pokaz pieczenia chleba na zakwasie i wytapiania smalcu w pracowniach żywienia;
- wypiek chleba różnych narodów w wykonaniu klasy III TŻ
- podsumowanie kampanii połączone ze spotkaniem z rodzicami w ramach którego rodzice mieli możliwość degustacji chleba na zakwasie oraz pieczywa różnych narodów
- test wiedzy o chlebie.
Akcja po raz kolejny zwróciła uwagę na problem jakości spożywanego chleba, podniesienie świadomości konsumentów na temat zdrowotnych właściwości chleba na zakwasie, wypiekanego tradycyjnymi metodami, jak również promowanie zdrowego stylu życia. Cieszymy się z tego, że co roku uczestniczy w niej coraz więcej uczniów naszej szkoły oraz duże grono rodziców i społeczności szkolnej.

logo w2