Studniówka 2019

18 64"Wszystko ma swój czas
I każde dzieło ma swój czas pod niebem.
Jest czas śmiechu (...) i czas tańca..."( Kohelet)

W myśl powyższego motta przyszedł czas na bal studniówkowy w ZSCKR w Rudce. Miał on miejsce 19. stycznia o godz. 1900 w sali balowej „Arkadia” w Ciechanowcu.

Bal rozpoczął się z godzinnym opóźnieniem w związku z żałobą narodową ogłoszoną przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę przypadającą w dniu pogrzebu tragicznie zmarłego p. Pawła Adamowicza.
Spotkanie rozpoczęli uczniowie minutą ciszy poświęconą pamięci Prezydenta Gdańska.
Oficjalnego otwarcia Studniówki dokonała dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce pani Halina Leszczyńska.
Powodzenia na maturze i sukcesów w dorosłym życiu życzyli przyszłym maturzystom przybyli na tę uroczystość goście, m.in. Radny Sejmiku Wojewódzkiego pan Jerzy Leszczyński oraz Wójt Gminy Rudka pan Marcin Gawrysiak.
Młodzież podziękowała dyrekcji szkoły za tworzenie dogodnych warunków dla zdobywania przez nich wiedzy, za starania, dzięki którym szkoła jest coraz ładniejsza i nowocześniejsza, wszystkim nauczycielom podziękowała za trud włożony w ich wychowanie i wykształcenie oraz rodzicom, bez których tej ich studniówki by nie było.
W sposób szczególny podziękowano wychowawcom, którzy opiekowali się wychowankami przez lata edukacji w szkole średniej, wskazując właściwe rozwiązania i obdarzając zrozumieniem.
Żadna studniówka nie może obejść się bez najpiękniejszego z polskich tradycyjnych tańców, czyli poloneza w wykonaniu młodzieży. Przygotowana, wyćwiczona choreografia i taniec zdobyły uznanie gości, rodziców, a i sami uczniowie wydawali się być z siebie bardzo zadowolonymi. Gromkie brawa to potwierdzały.
A później była jeszcze piękna dedykacja muzyczna w wykonaniu maturzystek z Zespołu Wokalnego „Septyma” i podziękowanie rodziców za opiekę czteroletnią nad ich dziećmi: edukacyjną i wychowawczą...
Kiedy część oficjalna ustąpiła miejsca nieco mniej oficjalnej, wszyscy zgromadzeni rozpoczęli ten wyjątkowy bal jakby na nowo... radosnymi tańcami, degustacją smacznych potraw i rozmowami trwającymi do białego rana.

logo erasmusv4