Peru - kraj Ameryki Południowej - spotkanie informacyjne

18 6218 stycznia 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym, wzięli udział w spotkaniu poświęconym wyjątkowemu krajowi Ameryki Południowej – Peru.

W świat podróży, turystyki wiejskiej jak i możliwości założenia tam swojego biznesu, wprowadziła nas pani Sylwia Perkowska, z zawodu radca prawny, obecnie podróżniczka i przedsiębiorca. Opowiedziała nam jak swoją pasję i zamiłowanie do podróżowania, zamieniła w sposób na życie.
Ciekawą historię uprzyjemniały nam liczne, niepowtarzalne zdjęcia i nagrania. Pani Sylwia zabrała nas w podróż od wybrzeża, przez Andy i dżunglę wysoką. Podczas tej wirtualnej wycieczki odwiedziliśmy nie tylko najbardziej znane atrakcje Peru, ale także wyselekcjonowane przez nią inne perełki, które turystycznemu światu są jeszcze mało znane. Dużą część spotkania poświęciła zwyczajom, kulturze i kuchni peruwiańskiej.
Podczas prezentacji, uczniowie mieli możliwość zadawania pytań. Atmosfera panująca na auli była inspirująca. Padły nawet pomysły na otworzenie swojej działalności agroturystycznej na Podlasiu.
Wszyscy z entuzjazmem słuchaliśmy opowieści i pełni wiary we własne możliwości wróciliśmy na lekcje.

logo erasmusv4