O bezpieczeństwie - spotkanie z przedstawicielami Policji w internacie.

18 71Ideą przewodnią prelekcji było przybliżenie młodym ludziom podstawowych pojęć związanych z odpowiedzialnością nieletnich za czyny karalne i procedur jakie obowiązują w przypadku nieprawidłowych zachowań uczniów.

Omówiono także najczęściej popełniane przez młodych ludzi przestępstwa z kodeksu karnego jak kradzieże, rozboje czy cyberprzemoc - opierając się na realnych przykładach z życia.18 73 W dalszej części spotkania policjanci przypomnieli młodzieży najważniejsze zasady ruchu drogowego. Zaapelowali o rozsądek i ostrożność oraz przestrzeganie przepisów. Szczegółowo omówiono przepisy dotyczące osób pieszych oraz przypomniano o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych po zmierzchu. W celu zaakcentowania jak ważne są to elementy, przeprowadzono eksperyment. Wieczorny pokaz jak widoczne są osoby noszące odblaski i te które ich nie posiadają nie pozostawia wątpliwości. Na zakończenie wychowankowie otrzymali informacje o zawodzie policjanta, zostali zapoznani z warunkami przyjęć oraz poszczególnymi etapami rekrutacji. Dziękujemy pani Sylwii Bagniuk z Wydziału Prewencji oraz Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego Leszkowi Krawcowi za ubogacające spotkanie, cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.

reforma960

logo erasmusv4