Rekolekcje wielkopostne 19 marca 2019

18 85Nadszedł czas Wielkiego Postu. Ludzie tłumnie przybywają do swoich kościołów, aby symbolicznym gestem posypania głów popiołem wejść w niezwykle ważny czas pokuty i nawrócenia.

Podejmują wielkopostne postanowienia, uczestniczą w nabożeństwach pasyjnych, zastanawiają się nad własnym życiem i czynią to w kontekście męki Jezusa Chrystusa. Wiemy, że istotnym wielkopostnym przystankiem służącym refleksji nad relacją Ja – Bóg, są rekolekcje.
Taki rekolekcyjny przystanek mieli już uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce. Tegoroczne rekolekcje szkolne i parafialne rozpoczęły się od Niedzieli. Hasło rekolekcji „Cud wytrwałej modlitwy” nawiązywało do zbliżającego się Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

Spotkanie rozpoczęło się w auli szkoły, gdzie młodzież po wstępnym słowie Pani dyrektor Haliny Leszczyńskiej i krótkim wprowadzeniu przez ks. Roberta Figurę obejrzała film oparty na faktach pod tytułem „Cud w cokeville”. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła na mszę świętą, której przewodniczył Ks. Prał. Dr Zbigniew Rostkowski – Wikariusz Generalny i zarazem Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.
Rekolekcjonista mówił o nawróceniu, o powstawaniu z upadków i ciągłym wracaniu do Jezusa, który niczym nawigacja chce nas bezpiecznie i dobrą drogą zaprowadzić do nieba.
Uczniowie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi) oraz przyjęli komunię świętą, co daje piękny przykład a zarazem dopełnia dobrze przeżyte rekolekcje.
Osobą odpowiedzialną za przygotowanie rekolekcji w szkole był katecheta ks. Robert Figura.

reforma960

logo erasmusv4