MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Rekolekcje wielkopostne 19 marca 2019

18 85Nadszedł czas Wielkiego Postu. Ludzie tłumnie przybywają do swoich kościołów, aby symbolicznym gestem posypania głów popiołem wejść w niezwykle ważny czas pokuty i nawrócenia.

Podejmują wielkopostne postanowienia, uczestniczą w nabożeństwach pasyjnych, zastanawiają się nad własnym życiem i czynią to w kontekście męki Jezusa Chrystusa. Wiemy, że istotnym wielkopostnym przystankiem służącym refleksji nad relacją Ja – Bóg, są rekolekcje.
Taki rekolekcyjny przystanek mieli już uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce. Tegoroczne rekolekcje szkolne i parafialne rozpoczęły się od Niedzieli. Hasło rekolekcji „Cud wytrwałej modlitwy” nawiązywało do zbliżającego się Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego.

18 86

Spotkanie rozpoczęło się w auli szkoły, gdzie młodzież po wstępnym słowie Pani dyrektor Haliny Leszczyńskiej i krótkim wprowadzeniu przez ks. Roberta Figurę obejrzała film oparty na faktach pod tytułem „Cud w cokeville”. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła na mszę świętą, której przewodniczył Ks. Prał. Dr Zbigniew Rostkowski – Wikariusz Generalny i zarazem Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie.
Rekolekcjonista mówił o nawróceniu, o powstawaniu z upadków i ciągłym wracaniu do Jezusa, który niczym nawigacja chce nas bezpiecznie i dobrą drogą zaprowadzić do nieba.
Uczniowie skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania (spowiedzi) oraz przyjęli komunię świętą, co daje piękny przykład a zarazem dopełnia dobrze przeżyte rekolekcje.
Osobą odpowiedzialną za przygotowanie rekolekcji w szkole był katecheta ks. Robert Figura.

 produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15