MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Akcja – segregacja

18 05Podejmij zielone wyzwanie i wspomóż selektywną zbiórkę odpadów. W tym roku po raz 25 ruszyła Akcja Sprzątanie świata – Polska 2018. Priorytetem jest promocja segregacji odpadów i recyklingu, co ułatwi wprowadzenie wizualnych oznaczeń pojemników.

Zasady segregowania odpadów – kolory i rodzaje odpadów określa rozporządzenie Ministra Środowiska o oznakowaniu pojemników do selektywnej zbiórki odpadów. Aby segregacja spełniała swoje zadanie, śmieci należy wrzucać do odpowiednich pojemników:
– niebieski – papier i tektura tj. opakowania z papieru, kartonu, torby i worki papierowe, gazety i czasopisma, katalogi i ulotki, zeszyty i książki, papier pakowy, wydruki na papierze biurowym;
– zielony – szkło tj. opróżnione szklane butelki i słoiki po napojach i żywności, szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców);
– żółty – tworzywa sztuczne, wielomateriałowe i metale tj. plastikowe butelki po napojach i opakowania po produktach spożywczych, plastikowe worki, reklamówki, folie aluminiowe, opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), opakowania po środkach czystości i kosmetykach, puszki po napojach i konserwach, zakrętki od słoików i kapsle, zabawki wykonane w całości z plastiku;
- brązowy – odpady biodegradowalne tj. odpadki warzywne i owocowe, resztki jedzenia, fusy po kawie, herbacie, skorupki jajek;
- czarny – odpady mieszane np. żarówki i zabawki.
Segregacja śmieci ułatwi dbałość o środowisko i usprawni recykling. Jednym z elementów selektywnej zbiórki jest składanie elektrośmieci, które każdy z nas posiada. Czym są? To zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny m.in. aparaty telefoniczne i baterie. Jeśli posiadasz niepotrzebny telefon, zużyte baterie, możesz przynieść je i wrzucić do odpowiednio przygotowanych pudełek w szkole. Następnie nasze zbiory zostaną przekazane do recyklingu. Akcja trwa do końca września.
Pokażmy, że też prężnie działamy i elektrośmieci zbieramy!

 

reforma960

 

18 38

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15