EDWARD - europejski dzień bez ofiar śmiertelnych

18 16Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim w ramach Europejskiego dnia bez ofiar śmiertelnych na drogach, przypadającego w dniu 19 września, spotkali się z młodzieżą mieszkającą w internacie.

Podczas spotkania goście przypomnieli zebranym uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślili zdecydowanie, że niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu po alkoholu, a także lekkomyślność i brawura to ciągle główne przyczyny wypadków drogowych, w których giną niewinni, często młodzi ludzie. Podczas spotkania Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego wielokrotnie odwoływał się do zdarzeń z własnej praktyki zawodowej i pozostaje mieć nadzieję, że młodzi kierowcy mieszkający w internacie skorzystają z tej lekcji, aby jak najbezpieczniej poruszać się po drogach.
Mundurowi korzystając z okazji spotkania z uczniami szkoły ponadgimnazjalnej przedstawili warunki przyjęć do Policji oraz omówili poszczególne etapy rekrutacji kandydatów.

logo w2