Lekcja ekologii w lesie 2018

18 25Uczniowie pierwszych klas w ramach wyjazdu integracyjnego i 25 edycji akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2018” wzięli udział wraz z wychowawcami 3 października 2018 roku w zorganizowanej w terenie lekcji „Las nie jest miejscem na odpady” w rezerwacie przyrody w Korycinach.

Uczniowie zwiedzili także szkółkę leśną „Koryciny”. Przy tej okazji zwrócono uwagę na właściwe zachowanie się ludzi odwiedzających skupiska leśne, dbanie o czystość w lasach i ponowne wykorzystywanie odpadów. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie zachowania czystości środowiska, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Mamy nadzieję, że również dzięki naszym działaniom edukacyjnym w przyszłości wszyscy będziemy mogli cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody.

logo w2