MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

"Wdzięczni Polskiej Wsi" 2019

18 124W niedzielę 25. sierpnia 2019r. odbywało się w Kolnie II Ogólnopolskie Święto "Wdzięczni Polskiej Wsi". Na tych uroczystościach nie mogło zabraknąć delegacji naszej szkoły, która uczestniczyła w wydarzeniu na zaproszenie Wojewody Podlaskiego.

 Dożynki na podlaskiej ziemi rozpoczęły się o godz. 12.00 polową mszą świętą pod przewodnictwem biskupa diecezji łomżyńskiej Janusza Stepnowskiego. Święto rolników na Podlasiu zaszczycili swoją obecnością dostojnicy państwowi: Premier Mateusz Morawiecki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Minister Edukacji Dariusz Piontkowski, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski oraz liczni przedstawiciele władz samorządowych i instytucji oraz mieszkańcy regionu.
Po mszy świętej odbyły się oficjalne uroczystości, podczas których zostały wręczone wyróżnienia dla rolników i kół gospodyń wiejskich - Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz odznaki honorowe Zasłużony dla Rolnictwa.
O zasługach polskiego rolnictwa i perspektywach jego rozwoju mówili podczas swoich wystąpień Premier Mateusz Morawiecki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski i Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski.
Tradycje i zwyczaje wsi podlaskiej miały okazję zaprezentować koła gospodyń wiejskich z całego regionu. Na stoiskach można było obejrzeć rękodzieło ludowe oraz spróbować potraw i wypieków regionalnych. Nie zabrakło również stoisk instytucji wspierających rolnictwo. Ze sceny rozbrzmiewały muzyka, śpiew i tańce występujących zespołów ludowych, w tym zaprzyjaźnionego z naszą szkołą ludowego zespołu „Skowronki” z Brańska.

galeriafoto

ue2

kliknij6

corono960

4 43019 109

 PLAKAT A3 polskiebazarek 960

polskiebazarek.pl

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15