MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Nasza obecność na Dożynkach Wojewódzkich w Tykocinie 2019

19 012Był konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, wspólne dzielenie się chlebem, stragany z rękodziełami i regionalnymi potrawami.

 19 013 W tym roku Wojewódzkie Dożynki odbyły się w Tykocinie. Delegacja naszej szkoły, z pocztem sztandarowym miała przyjemność uczestniczyć w tym święcie. Przed południem poczty sztandarowe przemaszerowały na Plac Czarnieckiego, gdzie odprawiona została polowa Msza Św. pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego, Ks. Prał. Janusza Stepnowskiego. W swej homilii symbolicznie ucałował on spracowane dłonie podlaskich rolników. Po mszy scenę zajęli gospodarze dożynek - Marszałek Podlaski Artur Kosicki, Wicemarszałek Stanisław Derehajło, Starosta Białostocki - Jan Perkowski, Wicestarosta - Roman Czepe oraz Burmistrz Tykocina - Mariusz Dudziński. Każdy z nich dziękował rolnikom za ich ciężką pracę i tegoroczne plony.19 014
Oprócz mieszkańców, i licznie zgromadzonych podlaskich rolników, wzięli w niej udział również podlascy parlamentarzyści, samorządowcy i przedstawiciele samorządu rolniczego, Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, Podlaskiej Izby Rolniczej, grupa rekonstrukcyjna z Komputowej Chorągwi Stefana Czarnieckiego oraz podlaskie koła gospodyń wiejskich, które na strojnych straganach prezentowały swoje wyroby.

 ue2

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15