help3m

Konferencja na temat innowacyjnych metod podnoszenia pH gleb.

19 034Poprawie jakości gleb Podlasia poświęcona była konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów Techników Rolnictwa oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. Udział w niej wzięli uczniowie kl. IIITR z opiekunem.

Podczas spotkania rozmawiano przede wszystkim o wapnowaniu gleb. Od sierpnia rolnicy mogą ubiegać się o dopłaty w ramach Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie. O zasadach ubiegania się o dotację z Ogólnopolskiego programu regeneracji środowiskowej gleb poprzez ich wapnowanie mówiła przedstawicielka Podlaskiej Izby Rolniczej. Podkreślała, że jest on skierowany do tych rolników, którzy mają gospodarstwa o powierzchni nie większej niż 75 ha.

ue2

kliknij6