MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Narodowe Święto Niepodległości 2019

19 0498 listopada 2019 roku uczniowie i pracownicy naszej szkoły uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Szkolne korytarze zostały świątecznie udekorowane barwami biało-czerwonymi, na ekranie telewizora na szkolnym korytarzu odtwarzano prezentacje o patriotycznej treści, w gablocie zamieszczono okolicznościową wystawę.

 Wzorem roku ubiegłego, włączyliśmy się w akcję ogłoszoną przez MEN pod hasłem „Szkoła do hymnu” i punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn narodowy.
dyplomdh430W tym momencie stworzyliśmy niezwykłą wspólnotę patriotów – ludzi, którzy są POLAKAMI! Nic dziwnego, że tak się stało, bo ta pieśń przecież od lat wzrusza, dodaje sił i mobilizuje do działania.
Pani dyrektor Halina Leszczyńska w swoim wystąpieniu przypomniała nam historyczne dzieje walki o niepodległość Polski oraz zachęciła młodzież               i pracowników do uczestnictwa w gminnych obchodach tego święta w dniu       11 listopada.
Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze      i pieśni o tematyce patriotycznej. Przypomniano ważne wydarzenia historyczne, zaznaczono również rolę bohaterów walki o wolność. Uczniowie w swoich występach doskonale przekazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, wciąż wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę.

galeriafoto

 ue2

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15