MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Tydzień Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia w ZSCKR w Rudce 2019

19 060Jak co roku włączyliśmy się w kampanię promującą spożywanie chleba na zakwasie oraz prowadzenie zdrowego stylu życia. W związku z tym na każdy dzień tygodnia przygotowaliśmy wiele działań, aby przekonać wszystkich o wartości tego, coraz bardziej popularnego pieczywa.

W poniedziałek klasa I 4-letniego TŻ pojechała na wycieczkę do młyna w Nowodworach. To nowoczesny, zmechanizowany młyn, w którym młodzież mogła poznać cały proces produkcji mąki – od przyjęcia zboża, jego oceny laboratoryjnej – do przemiału. Klasa III TŻ, w ramach akcji „Podziel się pieczywem”, na zajęciach sporządziła bułeczki i przygotowała mini hamburgery, które były sprzedawane społeczności szkolnej. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na wsparcie akcji „Zainwestuj w Przystań Aniołów” w Kostrach Noskach. Jest to ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno –Wychowawczy „Przystań” zapewniający bezpłatną, kompleksową edukację i rehabilitację dla dzieci i młodzieży ze znaczną, umiarkowaną, sprzężoną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz z autyzmem, w wieku od 3 do 25 lat.
We wtorek przedstawiciele poszczególnych klas pod opieką nauczycieli przedmiotów gastronomicznych wypiekali chleb na zakwasie w pracowniach szkolnych. Wszystkie klasy wzięły udział w tym przedsięwzięciu. Zaangażowanie „piekarzy” było bardzo duże. Okazało się, że pieczenie chleba wymaga wiele wysiłku. Chociaż wszyscy mieli do dyspozycji takie same składniki, każdy chleb był inny.
W środę do młyna w Nowodworach pojechała na wycieczkę klasa I 5-letniego TŻ. Rozstrzygnięto również konkurs na sporządzenie zdrowych kanapek na wypieczonym dzień wcześniej chlebie.Komisja konkursowa oceniała oryginalność zestawienia produktów, walory smakowe chleba i dodatków, walory zdrowotne, estetykę podania. Wszystkie klasy zaprezentowały swoje kanapki na korytarzu szkolnym.
W czwartek klasa II TŻ sporządzała masło oraz sery twarogowe i podpuszczkowe. Na zajęciach wychowania fizycznego przeprowadzono zabawy sportowe promujące zdrowy styl życia.
Oprócz konkursu na zdrową kanapkę, ogłoszony został również konkurs na hasło promujące spożywanie chleba na zakwasie, a nauczyciele poloniści przeprowadzili dyktando o chlebie. Wyniki wszystkich konkursów były sumowane.
W piątek podsumowaliśmy działania. Rozstrzygnięte zostały wyniki konkursów i dyktanda. I miejsce zajęła klasa I TŻ (pięcioletniego). Rozpoczęliśmy również akcję „Nakręć się na pomaganie” - zbiórki nakrętek i płyt CD dla Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno –Wychowawczego „Przystań” w Kostrach Noskach. Uczniowie pod opieką p. Krystyny Stępkowskiej i p. Agnieszki Łempickiej przygotowali inscenizację pt. „Pieczenie chleba”.
W niedzielę zaprosiliśmy rodziców i społeczność lokalną na „Spotkanie przy chlebie” i podsumowanie Tygodnia Dobrego Chleba i Zdrowego Stylu Życia. Po prezentacji multimedialnej zaprezentowaliśmy inscenizację „Pieczenie chleba”. Następnie, zaprosiliśmy do degustacji wypieczonego chleba na zakwasie - z masłem, serem, miodem, w towarzystwie herbaty korzennej i świeżo wyciśniętych soków owocowo – warzywnych oraz zupy serowej z grzankami z chleba razowego. Degustacji towarzyszyła nastrojowa muzyka ludowa
oraz karaoke przyśpiewek ludowych.

galeriafoto

 ue2

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15