„Razem na Święta”

19 071„Razem na Święta” to akcja ogłoszona przez Ministra Edukacji Narodowej. Celem tego przedsięwzięcia jest zarówno pomoc innym, jak również budowanie wspólnot i kształtowanie odpowiedzialności za drugą osobę.

Pamiętając o tym, że Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i wyjątkowy, czas kiedy dzielimy się z innymi dobrocią i sercem, nasza szkoła również zgłosiła swój udział w tej akcji.
Jedną z inicjatyw, jakie podejmujemy, jest zbiórka wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły słodyczy, które wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zawiozą dzieciom z Zakładowego Ośrodka Leczniczego w Bacikach Średnich koło Siemiatycz. Część słodyczy trafi również do świetlicy socjoterapeutycznej w Rudce.
Młodzież odwiedzi też w okresie przedświątecznym emerytowanego pracownika naszej szkoły, któremu stan zdrowia nie pozwala na przybycie na wystawiane corocznie Jasełka i spotkanie opłatkowe.

produktpolskiplus230