Jasełka 2019

19 075Święta Bożego Narodzenia to dla osób wierzących czas radości związanej z pojawieniem się na ziemi Syna Bożego.

To czas powrotu do początku religii, to czas przypominania sobie o rzeczach najważniejszych. Dla wszystkich jest to czas obfitego świętowania, czas pogoni za zakupami i prezentami. Dla niektórych... czas rozpaczy i wielkiego strachu przed samotnością.
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest wystawianie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas wychowankowie internatu, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe „Gwiazda jeszcze nie spadła..” . Dzięki nim mogliśmy spojrzeć na te święta oczami przeciętnej polskiej rodziny. Rodziny, która mogłaby żyć w najbliższym naszym sąsiedztwie.
Uroku inscenizacji dodały kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu Septyma, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Halina Leszczyńska, życząc obecnym na spotkaniu gościom, uczniom i ich rodzicom, współpracownikom i przyjaciołom szkoły, by tegoroczne Święta były jednymi z najpiękniejszych.

produktpolskiplus230