MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Najwyższe podium w wojewódzkim konkursie wiedzy o pszczelarstwie…

19 073W dniu 3. grudnia 2019r. po raz pierwszy został zorganizowany wojewódzki Konkurs wiedzy o pszczelarstwie, który odbył się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Konkurs był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych. Testy konkursowe oceniała komisja w składzie: dr hab. Elżbieta Jaketierynczuk - Rudczyk - prodziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, Wojciech Tryzna - Prezes Podlaskiego Związku Pszczelarstwa, oraz wykładowcy z Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli - Tomasz Kędziora, Mariusz Chachuła, Jarosław Stępień. Wśród 39. uczniów z 25. szkół my także wpisaliśmy się w historię tego przedsięwzięcia. Z testem zmagały się dwie nasze uczennice, które wykazały się ogromną wiedzą pszczelarską. Efektem ich przygotowań konkursowych jest zdobycie pierwszego miejsca przez Magdalenę Markowską oraz bardzo dobry wynik Elżbiety Łochnickiej. Cel konkursu,
tj. poszerzenie wiedzy na temat pszczelarstwa, został osiągnięty, a dla naszych uczniów to początek fascynującej, pszczelarskiej przygody. Serdecznie gratulujemy obu uczestniczkom i życzymy dalszego, równie dużego zaangażowania oraz wymiernych sukcesów pszczelarskich.

Oliwia Pawłowska

galeriafoto

 ue2

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15