MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Podziel się sobą z innymi…….

19 076Takie motto przyświecało wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas ZSCKR im. K. Kluka w Rudce, którzy podjęli inicjatywę zbiórki słodyczy wśród społeczności szkoły.

W akcję włączyły się wszystkie klasy wraz ze swoimi wychowawcami, kadra kierownicza, pedagodzy oraz pracownicy administracji i obsługi.
W czwartkowe przedświąteczne przedpołudnie wyruszyliśmy do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Bacikach Średnich koło Siemiatycz. Jest to miejsce, gdzie na co dzień mieszkają dzieci i młodzież do 25. roku życia. Większość z nich zmaga się z wieloma chorobami i niepełnosprawnościami. Dom w Bacikach jest dla nich drugim, a niekiedy jedynym domem, gdzie otrzymują specjalistyczną opiekę pielęgnacyjną, zdrowotną
i rehabilitacyjną. Wizyta w ZOL była dla wychowanków ZSCKR bez wątpienia lekcją empatii, która skłoniła do refleksji. Dało się zauważyć u młodzieży także radość z możliwości przebywania w tym szczególnym miejscu.
W Bacikach zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez p. Zosię – kierownika placówki. Była bardzo wdzięczna za prezenty z naszej zbiórki. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy, uczestnicząc w zajęciach terapeutycznych. Leżące dzieciaczki mogły posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszy.
Już dziś wiemy, że wrócimy tam jeszcze!
W drodze powrotnej wolontariusze odwiedzili podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej Caritas w Rudce. Trudno opisać zdziwienie, a jednocześnie ogromną radość dzieci. Święty Mikołaj rozdał słodycze. Dzieci bardzo chętnie fotografowały się z Gwiazdorem.
Nie wszyscy mogą w pełni cieszyć się pięknem Świąt Bożego Narodzenia. Z tego powodu młodzież odwiedziła również w okresie przedświątecznym emerytowanego pracownika naszej szkoły, któremu stan zdrowia nie pozwala na przybycie na wystawiane corocznie Jasełka i spotkanie opłatkowe. Była to piękna lekcja wychowawcza.
Działania młodzieży związane były z ogłoszoną przez Ministra Edukacji Narodowej akcją „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest pomoc innym i kształcenie u młodych ludzi odpowiedzialności za drugą osobę.
Nasza szkoła przystąpiła do tej akcji, ale wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ZSCKR im. K. Kluka w Rudce są świadomi tego, że dzielić się sobą można zawsze i są otwarci również na inne działania, przez cały rok!

galeriafoto

 ue2

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15