MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Profilaktyka w szkole… 2019

19 077„Jakoś tak w moim życiu złożyło się, że nie użyłem żadnego środka mającego charakter narkotyku. Byłem i owszem nieraz kuszony (nieważne przez kogo), byłem obserwatorem wielu tragedii i przykrych zdarzeń mających miejsce po przekroczeniu pewnych ludzkich norm.

Wiecie co mam na myśli ... alkoholowe libacje, dragi, trawa. (...).Widziałem GWIAZDY siadające za kierownicę po wódce czy trawce, widziałem ludzi zgubionych przez własną słabość hmm. Może narażę się co poniektórym wybitnym osobowościom jeżeli chodzi o profilaktykę, ale z moich obserwacji wynika, że największe zagrożenie uzależnieniem nie nadchodzi ze strony alkoholu, prochów czy dopalaczy. To my ludzie jesteśmy dla siebie największym zagrożeniem!!! Nasza słabość to furtka dla głupoty, to brama dla demonów, które nas opanują, może na zawsze. A przecież możemy budować inny świat. Oparty na zaufaniu, miłości, wierze i wszystkim tym, co pozytywne. To najważniejsze w profilaktyce – zaszczepiać wiarę we własne siły i wskazywać więzi zbudowane na prawdziwych uczuciach, jako skuteczną broń w walce z tymi, którzy nam pod postacią środków odurzających chcą zamazać obraz pięknego świata. (...). BĄDŹCIE ROZSĄDNI, NIE KOZAKUJCIE, NIE ZACZEPIAJCIE TEGO SZAJSU JAKIM SĄ NARKOTYKI. NA ALKOHOL MACIE JESZCZE CZAS, KAŻDY DZIEŃ W ODURZENIU TO DZIEŃ ZABRANY Z ŻYCIA ... (...)”.

19 078
Przytoczona powyżej wypowiedź zwięźle podsumowuje spotkanie, jakie z autorem cytowanych słów - panem Sławomirem Pyrko - odbyło się w szkole w ramach działań profilaktycznych. W swoim programie słowno – muzycznym dedykowanym uczniom, muzyk i profilaktyk skupił uwagę na problemach, z którymi boryka się współczesna młodzież – papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze, uzależnienia behawioralne, hejt. Wskazywał
na mechanizmy uzależnienia wyjaśniając je za pomocą przykładów zaczerpniętych z własnej pracy profilaktycznej. Podpowiadał uczniom, jak radzić sobie w sytuacjach, które niszczą psychikę, zdrowie oraz są przyczyną samotności. Przeplatając monolog utworami muzycznymi własnego autorstwa, pan Sławomir Pyrko kierował uwagę uczniów na takie wartości chroniące jak miłość, wiara, patriotyzm, tolerancja, szacunek do ludzi.
Program słowno - muzyczny był jedną z form profilaktyki prowadzonej w szkole, podczas której uczniowie po raz kolejny otrzymali przekaz, że „życie” to konieczność dokonywania codziennych, czasem trudnych wyborów oraz branie odpowiedzialności za te wybory.
Koncert odbył się dzięki współpracy szkoły z GKRPA przy Urzędzie Gminy w Rudce, za co serdecznie dziękujemy.

ue2

klikkf

kliknij6

corono960

4 43019 109

 PLAKAT A3 polskiebazarek 960

polskiebazarek.pl

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15