help3m

ŚWIĘTO SZKOŁY, DZIEŃ NAUCZYCIELA, ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH.

20 008Ktoś powiedział, że ,,uczenie jest niekończącą się podróżą’’. Często nie wiemy jak się ta podróż skończy.

Nikt z nas nie przewidział, że Dzień Edukacji Narodowej, Święto Szkoły i Ślubowanie klas pierwszych w tym roku przyjdzie nam świętować w nietypowych okolicznościach. Sytuacja epidemiologiczna wymogła konieczność obchodzenia tej ważnej daty z zachowaniem środków ostrożności i w wąskim gronie, ale świętowaliśmy uroczyście.

W tym dniu we wszystkich klasach odbyły się lekcje z wychowawcą poświęcone tej doniosłej Uroczystości. Podczas spotkania młodzież obejrzała online okolicznościowe przemówienie Pani Dyrektor Haliny Leszczyńskiej oraz część artystyczną przygotowaną przez młodzież naszej szkoły. Na telewizorze w holu szkolnym można było obejrzeć prezentację poświęconą historii szkolnictwa w Rudce. Nie zabrakło też pięknych dekoracji przygotowanych specjalnie na Święto Szkoły. Na korytarzach spacerowali Potoccy, Ossolińscy, ks. Krzysztof Kluk, czyli młodzież z grupy rekonstrukcyjnej.

Tym, którzy nie mogli w tym roku do nas przybyć, by razem świętować 61. Jubileusz Szkoły i dzień Edukacji Narodowej – emerytowanym dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oraz przedstawicielom instytucji współpracujących ze szkołą, wysłano okolicznościowe podziękowania i życzenia, podkreślając wagę ich wkładu w rozwój szkoły i przygotowanie kolejnych pokoleń do podejmowania wyzwań zawodowych i społecznych.

Samorząd Uczniowski pamiętał też w tym dniu o dyrektorach, nauczycielach i pracownikach, którzy odeszli od nas na zawsze, ale pozostali w naszej dobrej i wdzięcznej pamięci – odwiedzono ich groby i złożono wiązanki.

Uczniowie klas pierwszych w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. W tym roku nie towarzyszyli im rodzice i zaproszeni goście, jedynie grupa wyróżnionych przez Panią Dyrektor nauczycieli i pracowników.

Uczniom klas pierwszych życzymy wielu sukcesów w nabywaniu nowych doświadczeń na drodze ku pełnej dojrzałości i dorosłości.
Nauczycielom życzymy dużo sił, wytrwałości i satysfakcji ze świadomości budowania fundamentów piękniejszego jutra i nadawania mu lepszego kształtu.

ue2

klikkf