MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

ŚWIĘTO SZKOŁY, DZIEŃ NAUCZYCIELA, ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH.

test

20 008Ktoś powiedział, że ,,uczenie jest niekończącą się podróżą’’. Często nie wiemy jak się ta podróż skończy.

Nikt z nas nie przewidział, że Dzień Edukacji Narodowej, Święto Szkoły i Ślubowanie klas pierwszych w tym roku przyjdzie nam świętować w nietypowych okolicznościach. Sytuacja epidemiologiczna wymogła konieczność obchodzenia tej ważnej daty z zachowaniem środków ostrożności i w wąskim gronie, ale świętowaliśmy uroczyście.

W tym dniu we wszystkich klasach odbyły się lekcje z wychowawcą poświęcone tej doniosłej Uroczystości. Podczas spotkania młodzież obejrzała online okolicznościowe przemówienie Pani Dyrektor Haliny Leszczyńskiej oraz część artystyczną przygotowaną przez młodzież naszej szkoły. Na telewizorze w holu szkolnym można było obejrzeć prezentację poświęconą historii szkolnictwa w Rudce. Nie zabrakło też pięknych dekoracji przygotowanych specjalnie na Święto Szkoły. Na korytarzach spacerowali Potoccy, Ossolińscy, ks. Krzysztof Kluk, czyli młodzież z grupy rekonstrukcyjnej.

Tym, którzy nie mogli w tym roku do nas przybyć, by razem świętować 61. Jubileusz Szkoły i dzień Edukacji Narodowej – emerytowanym dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oraz przedstawicielom instytucji współpracujących ze szkołą, wysłano okolicznościowe podziękowania i życzenia, podkreślając wagę ich wkładu w rozwój szkoły i przygotowanie kolejnych pokoleń do podejmowania wyzwań zawodowych i społecznych.

Samorząd Uczniowski pamiętał też w tym dniu o dyrektorach, nauczycielach i pracownikach, którzy odeszli od nas na zawsze, ale pozostali w naszej dobrej i wdzięcznej pamięci – odwiedzono ich groby i złożono wiązanki.

Uczniowie klas pierwszych w tym dniu złożyli uroczyste ślubowanie i stali się pełnoprawnymi członkami szkolnej społeczności. W tym roku nie towarzyszyli im rodzice i zaproszeni goście, jedynie grupa wyróżnionych przez Panią Dyrektor nauczycieli i pracowników.

Uczniom klas pierwszych życzymy wielu sukcesów w nabywaniu nowych doświadczeń na drodze ku pełnej dojrzałości i dorosłości.
Nauczycielom życzymy dużo sił, wytrwałości i satysfakcji ze świadomości budowania fundamentów piękniejszego jutra i nadawania mu lepszego kształtu.

galeriafoto

 konkursdyr430

ue2

20 034

prawa0

klikenauczanie

 

DTZCI430R

 

DTZCI430U

 

prawa1

prawa2

prawa3

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15