help3m

Pszczoły – moja pasja z sukcesem

20 018Pomimo trudnej sytuacje epidemicznej nasi uczniowie są niezwykle aktywni.

Ich zaangażowanie widać nie tylko na obowiązkowych zajęciach prowadzonych na odległość, ale dzielnie pracują na zajęciach dodatkowych, a także biorą udział w konkursach.
20 015W dniu 19.11.2020 r. odbyła się II edycja „Wojewódzkiej olimpiady wiedzy o pszczelarstwie” organizowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Ideą konkursu jest zachęcenie młodzieży do poznania sekretów życia pszczoły miodnej. Jak również przybliżenie zagadnień o produktach pszczelich i ich wpływie na zdrowie człowieka. 20 016Tegoroczna edycja przybrała formułę on-line. Nie mogło nas tam zabraknąć, gdyż wśród naszej młodzieży są pasjonaci pszczelarstwa. Pasję i zaangażowanie potwierdzili sukcesem. Młodzi pasjonaci pszczelarstwa rozwiązywali test składający się z 45 pytań, a następnie w dogrywce komisja konkursowa weryfikowała wiedzę uczestników nt. roślin miododajnych.
W tegorocznej edycji wojewódzkiej olimpiady mamy laureatów drugiego i trzeciego miejsca. Drugie miejsce na podium zajął Łukasz Prokop, trzecie – Patrycja Rogozińska. Jesteśmy dumni z naszych uczniów i cieszymy z uzyskanych osiągnięć. Jest to kolejny sukces naszych uczniów w Wojewódzkiej olimpiadzie wiedzy o pszczelarstwie. W roku ubiegłym nasza uczennica była również laureatką.
Serdecznie gratulujemy.

ue2