MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

III miejsce w Polsce - sukces ZSCKR w Rudce podczas Narodowej Wystawy Rolniczej w Poznaniu

17 42Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w dniach 30.11. – 02.12.2018r. miała miejsce Narodowa Wystawa Rolnicza zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czytaj więcej...

Nasz udział w Gminnych Obchodach 100 lat Niepodległości Polski.

18 36W niedzielne południe 11 listopada 2018r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Gminnych Obchodach Stulecia Niepodległości.

Czytaj więcej...

Konkurs historyczny – „100 lat Niepodległości Polski”

18 37W ramach cyklu wydarzeń upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny „100 lat Niepodległości Polski”.

Czytaj więcej...

100 lat Niepodległości Polski

18 359 listopada 2018 roku zapisze się na kartach historii naszej szkoły złotymi literami. Tego dnia uczciliśmy 100 lat Niepodległości Polski.

Czytaj więcej...

KONKURS STO LAT POLSKIEGO ROLNICTWA NA STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI- ROZSTRZYGNIĘTY.

18 41W konkursie wzięło udział 76 uczniów technikum rolniczego i technikum agrobiznesu.

Czytaj więcej...

Dla tych, którzy odeszli…

18 39„Ciszą cmentarną ukołysani,
z dala od życia i znoju,
dobiwszy wreszcie cichej przystani,
odpoczywają w pokoju.”
E. Daniszewska

Czytaj więcej...

Akcja – segregacja – podsumowanie zbiórki

18 34Z sukcesem zakończyliśmy szkolną zbiórkę elektroodpadów. Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są odpowiedzialnymi i świadomymi konsumentami. Troska o środowisko nie jest im obca. Na wezwanie Akcja Sprzątanie świata – Polska 2018, w której priorytetem była promocja segregacji odpadów i recyklingu, uczniowie dostarczyli do wyznaczonych pojemników elektrośmieci z domowych zakątków. Podczas akcji udało się zebrać 25,5kg zużytych baterii i 54 sztuki(4,5kg.) niepotrzebnych, nieużywanych telefonów komórkowych. Zebrane odpady zostaną przekazane wyspecjalizowanej firmie do recyklingu, utylizacji. Ponadto przygotowano gazetkę edukacyjno-informacyjną oraz przeprowadzono, w każdej klasie, zajęcia tematyczne, dotyczące selektywnej zbiórki odpadów, podczas których uczniowie utrwalili wiedzę o szkodliwości elektrośmieci i istocie dbania o środowisko. 18 33Kto inny, jak nie nasi uczniowie, kształcący się w kierunkach rolniczych, będzie znał i doceniał czystość gleby i wód, które będą stanowić główne źródło ich pracy.

Pamiętamy…..

18 40Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja do złożenia życzeń i podziękowań nauczycielom, ale też dzień, kiedy swoją wdzięczność możemy wyrazić pamięcią o tych, których już nie ma pośród nas, a którzy odcisnęli swój ślad w społeczności naszej szkoły.

Czytaj więcej...

ŚWIĘTO SZKOŁY, DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2018

18 3212 października 2018r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce uroczyście obchodzono Święto Szkoły połączone z Dniem Edukacji Narodowej i ślubowaniem klas pierwszych.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele, w której uczestniczyli nauczyciele, pracownicy, uczniowie, zaproszeni goście i rodzice. Odświętna gala odbyła się w szkolnej auli. Pani Dyrektor, Halina Leszczyńska, serdecznie powitała wszystkich zebranych i wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym nawiązała do patrona szkoły i Dnia Edukacji Narodowej. Przekazała też treść życzeń od organów samorządowych i parlamentarzystów. Odczytano również list z życzeniami od Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Następnie, po uroczystym ślubowaniu, uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci do społeczności szkolnej.
Świąteczny dzień był okazją do podziękowań nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę i szczególne osiągnięcia. Wyróżniającym się – Pani Dyrektor wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły oraz złożyła gratulacje nauczycielom wyróżnionym odznaczeniami resortowymi i nagrodą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
W świąteczną atmosferę tego dnia wpisały się również serdeczne podziękowania Pani Dyrektor za wieloletnią pracę w naszej szkole i liczne osiągnięcia zawodowe Pani Krystynie Snarskiej.
Podziękowania i życzenia skierowali również do pedagogów i pracowników szkoły zaproszeni goście: Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Rudce – ks. Andrzej Kiersnowski, Wójt Gminy Rudka – Pan Andrzej Anusiewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka – Pan Grzegorz Marek Godlewski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Małgorzata Mirończuk.
W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, którzy wspierani występem zespołu „Septyma” uatrakcyjnili obchody Święta Szkoły i Dnia Edukacji Narodowej przedstawieniem pt. „W podziękowaniu za wiedzę, serce.... ‘’.

galeriafoto

KONKURS 100 LAT POLSKIEGO ROLNICTWA NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

18 29Za nami pierwszy etap konkursu „100 lat polskiego rolnictwa na 100 – lecie niepodległości”.

Czytaj więcej...

 

logo w2

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15