MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Rok szkolny 2011/2012

Wakacyjne praktyki w ramach projektu CEKIN

061Minęły już nasze wakacyjne praktyki w ramach projektu CEKIN, które trwały w dniach od 1.07 do 07.07.2012 r. w miejscowości – Barcice Dolne. Miejscowość ta leży w dolinie Popradu, w pasie Beskidu Sądeckiego, w otulinie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, z dala od głównej drogi łączącej Stary Sącz ze Słowacją. Jak było? Odpowiemy jednym słowem - fajnie. Pracowaliśmy, odpoczywaliśmy oraz poznawaliśmy Małopolskę - jej krajobrazy, zwyczaje, oraz ludzi którzy są tutaj bardzo mili. Na praktykach, przy współpracy z instytucjami wspomagającymi wieś, pracowaliśmy nad udoskonaleniem - w sferze usług - gospodarstwa agroturystycznego państwa Jana i Kazimiery Łatki.

Czytaj więcej...

List Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego

060

Mistrzostwa szkoły w futsalu

057Dnia 27 czerwca 2012r. w naszej szkole odbyły się międzyklasowe rozgrywki w futsalu chłopców. W zawodach udział wzięło 7 drużyn, które w drodze losowania zostały podzielone na dwie grupy: A i B. Mecze w grupach rozgrywane były systemem "każdy z każdym". W finale zwycięzcy grup zagrali o I miejsce, zaś zdobywcy drugich lokat o III miejsce w klasyfikacji końcowej.

Czytaj więcej...

Dzień Europejski

05615.06.2012 r. w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Klasa III TA przygotowała program z tej okazji. Mitem o Europie uczniowie rozpoczęli przypomnienie najważniejszych dat i wydarzeń z historii Wspólnoty Europejskiej. W dalszej części przedstawiono wybrane państwa europejskie, ich atrybuty kulturowe, atrakcje turystyczne. Treści demonstrowane na scenie uzupełniała prezentacja multimedialna i oprawa muzyczna. Podkłady muzyczne stanowiła muzyka typowa danym państwom. Z przyjemnością wysłuchaliśmy "Keine Grenzen", a na zakończenie zabrzmiała "Oda do radości" w tłumaczeniu K. I. Gałczyńskiego.

Czytaj więcej...

Sukces piłkarzy ręcznych Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce

Ogromny sukces odniosła drużyna piłkarzy ręcznych ZS CKR w Rudce. W dniach 21 - 24 czerwca 2012r. drużyna naszej szkoły wystartowała w Łodzi w Mistrzostwach Polski Szkół Ponadgimnazjalnych gdzie zajęła IV miejsce, jest to historyczny wynik. O skali sukcesu świadczy fakt, że na poziomie turnieju startowali mistrzowie poszczególnych województw. Podlaskie reprezentowali uczniowie naszej szkoły: Kuszelewski Adam, Piekutowski Mateusz, Szymborski Konrad, Jankowski Krystian, Kuszelewski Mariusz, Krassowski Artur, Piekutowski Marcin, Szmurło Karol, Piętka Daniel, Trusiak Grzegorz, Woroszył Paweł, Piekutowski Michał, Fronc Krzysztof.

Krystiana Jankowskiego wyróżniono jako najlepszego zawodnika drużyny a Marcin Piekutowski został najlepszym strzelcem całego turnieju.

Michał Warmijak

... to już lato...

059Po pracowitych dziesięciu miesiącach dobrnęliśmy do końca roku szkolnego 2011/2012.

Szkolną uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Halina Leszczyńska podsumowaniem kończącego się roku. Wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody książkowe, statuetki i dyplomy a zaproszeni na uroczystość rodzice listy gratulacyjne. Słowa wdzięczności oraz podziękowania za pracę w całym roku szkolnym skierowali przedstawiciele Rady Rodziców.

Czytaj więcej...

Wyjazd edukacyjny w ramach CEKIN

058W związku z rozpoczęciem nowego etapu realizacji projektu "Wzmocnienie kompetencji kluczowych w zakresie inicjatywności i przedsiębiorczości wśród uczniów szkół rolniczych w Polsce - CEKIN" 27.06.2012r. po raz pierwszy uczestniczyliśmy w wyjeździe edukacyjnym.

W praktyce odnawialne źródła energii poznaliśmy zwiedzając wzorcowy dom mieszkalny produkowany z materiałów energooszczędnych w firmie Budimex Danwood w Bielski Podlaskim, w którym zainstalowane są pompy ciepła i kolektory słoneczne.

Czytaj więcej...

Z wizytą w muzeum

05514 czerwca 2912r. uczniowie klasy I TA/TŻ pod opieką wychowawcy odwiedzili Muzeum Rolnictwa im. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Spacer po skansenie i zwiedzanie ekspozycji muzealnych wpisują się w realizację w naszej szkole hasła: "poznajmy tradycje".

Czytaj więcej...

Dzień Profilaktyki w gimnazjum

05413 czerwca uczniowie z klasy III TŻ pod opieką p. Mirosławy Barwińskiej uczestniczyli w Szkolnym Dniu Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rudce.

Z tej okazji przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą zdrowego odżywiania oraz degustację wcześniej sporządzonych potraw wg menu "Trendy zdrowa żywność", które obejmowało: lizaki z truskawek w czekoladzie, warzywa z dipem do wyboru (koperkowy, czosnkowy, pomidorowy), surówkę z kapusty, czerwcową sałatkę piękności, ciasteczka bezglutenowe z migdałami, ciasto z ryżu z jabłkami oraz piernik z marchwii i dyni.

Czytaj więcej...

Ze świąteczną wizytą w ZS CKR w Sejnach

0531 czerwca 2012r. delegacja naszej szkoły - dyrektor Halina Leszczyńska wraz z Pocztem Sztandarowym ZS CKR w Rudce - wzięła udział w uroczystości obchodów 65-lecia ZS CKR w Sejnach. Uroczystościom rocznicowym towarzyszyło odsłonięcie pamiątkowej tablicy oraz poświęcenie nowego sztandaru.

Czytaj więcej...

ue2

klikkf

kliknij6

corono960

4 43019 109

 PLAKAT A3 polskiebazarek 960

polskiebazarek.pl

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15