Święto Szkoły

009"Żyj, abym mógł ci służyć, ja niech żyję, abym ci uskutecznił przysługę"

Powyższe słowa K. Kluka były mottem przewodnim uroczystości z okazji Święta Szkoły.

W słoneczny jesienny poranek 4 listopada wszyscy, w uroczystym pochodzie, na czele ze sztandarem udaliśmy się na mszę św. celebrowaną przez ks. Kanonika Ryszarda Zalewskiego. Oficjalną część uroczystości w szkole otworzyło przemówienie pani dyrektor Haliny Leszczyńskiej. Korzystając z okazji pani dyrektor wręczyła podziękowania uczniom zaangażowanym w przygotowanie centralnej inauguracji roku szkolnego, "Tygodnia chleba na zakwasie w szkole", a także wyróżnienie uczennicy Annie Niemyjskiej za reprezentowanie szkoły w V Konkursie Pieśni Patriotycznej Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Bielskiego.

Następnie mogliśmy podziwiać występy naszych szkolnych artystów w montażu słowno-muzycznym przygotowaym pod kierunkiem pani Krystyny Stępkowskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się scenka ukazująca życie i działalność Krzysztofa Kluka. W rolę patrona szkoły doskonale wcielił się Łukasz Koc uczeń kl. II TA.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości młodzież mogła wziąć udział w konkursach przygotowanych przez Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Agnieszki Łempickiej i pani Emilii Kresso.

Konkurs "1 z 11" wygrał Daniel Wiński uczeń kl. III TŻ.

W turnieju "Familiada", rozgrywanym między dwiema pierwszymi klasami, zwyciężyła kl. I TŻ/TA. Natomiast w konkursie "Karaoke" niekwestionowanymi faworytami okazali się uczniowie z kl. II TR z piosenką "Jesteś szalona".

Na zakończenie uroczystości w stołówce internatu czekała na wszystkich kulinarna niespodzianka.

Agnieszka Łempicka

Krystyna Stępkowska