Pokaz pracy maszyn rolniczych

010W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce staramy się łączyć profesjonalną dydaktykę z nowoczesną praktyką. W myśl tej zasady 9 listopada 2011 roku w szkolnym gospodarstwie rolnym odbył się pokaz pracy maszyn rolniczych.

Pokaz zorganizowała, przy udziale Zespołu Szkół CKR w Rudce, firma AGRO-ROLNIK w Śniadowie. Na polu szkolnego gospodarstwa zaprezentowano pracę ciągników marki DEUTZ-FAHR i maszyn firmy KONGSKILDE. Pokaz pracy nowoczesnego sprzętu rolniczego obejrzało liczne grono przybyłych rolników i uczniowie Technikum Rolniczego oraz Technikum Agrobiznesu wraz z nauczycielami. Organizator przygotował materiały promocyjne. Można było podyskutować z przedstawicielami firmy i rolnikami, którzy w swojej codziennej pracy korzystają z zaprezentowanego sprzętu. Z zaproszenia na pokaz skorzystali także absolwenci naszej szkoły, którzy z powodzeniem prowadzą dziś swoje gospodarstwa rolne. Wszyscy uczestnicy spotkania stwierdzili, że była to bardzo pożyteczna lekcja mechanizacji rolnictwa na nowoczesnym poziomie. Za jej zorganizowanie ze strony Zespołu Szkół CKR w Rudce odpowiadał Kierownik Szkolenia Praktycznego Pan Sławomir Radulski.

Na koniec pokazu uczestnicy mogli poczęstować się specjalnością szkolnej stłówki w Rudce - bigosem. Smakował wybornie, zwłaszcza po tym, jak przebywało się kilka godzin na świeżym, rześkim powietrzu. Można tylko życzyć, aby takich praktycznych lekcji nauki zawodu było w naszej szkole więcej.

Jarosław Bobel

reforma960