Zwiedzamy hotele

013W ramach realizacji programu nauczania zajęć praktycznych w technikum żywienia i gospodarstwa domowego zorganizowane zostały wyjazdy do hoteli i obiektów turystycznych.

Klasa III TŻ analizowała pomieszczenia hotelarsko- turystyczne pod względem ich standardu, wyposażenia pokoi oraz oferty dodatkowej dla gości Hotelu Gołębiewski w Białymstoku, Zajazdu Zagłoba w Ploskach oraz Hotelu Unibus w Bielsku Podlaskim. Największe zainteresowanie młodzieży wzbudził Aquapark Tropicana, który niestety, z powodu braku odpowiednich strojów, mogli obejrzeć tylko przez szybę.

Klasa IV TŻ poznawała zasady obsługi hotelowej, room-serwisu oraz komunikacji między poszczególnymi działami w Hotelu Żubrówka oraz Białowieskim w Białowieży. Odwiedzili również Restaurację Carską znajdującą się w zabytkowym budynku dworca kolejowego.

Nie wszystkie treści programowe mogą być zrealizowane w warunkach szkolnych, dlatego też obydwa wyjazdy, zorganizowane przez p. Mirosławę Barwińską, wzbogaciły wiedzę uczniów i zostały przez nich bardzo pozytywnie ocenione.

Joanna Nietupska

reforma960