MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Tydzień Zdrowej Żywności

016Od 12 do 16 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Zdrowej Żywności. Miał on na celu przede wszystkim zachęcenie uczniów do spożywania większej ilości owoców i warzyw oraz zastąpienia nimi niezdrowych słodyczy i czipsów. Program akcji był bogaty i przedstawiał się następująco:

12 grudnia (piniedziałek) - rozplakatowanie haseł konkursowych promujących zdrową żywność oraz wystawa odmian jabłek i gatunków warzyw kapustnych

13 grudnia (wtorek) - prezentacja produktów firmy Culinar, wystawa owoców południowych oraz degustacja pieczonych jabłek i koktaili mleczno-owocowych

14 grudnia (środa) - dzień surówek: degustacja surówki warzywnej i owocowej oraz sałatki jarzynwej

15 grudnia (czwartek) - degustacja ciastek z błonnikiem i surówek warzywnych

16 grudnia (piątek) - show Zdrowa Żywność - konkurs kulinarny dla uczniów. Wybrane drużyny, po jednej z technikum agrobiznesu, technikum rolniczego i każdej klasy technikum żywienia miały za zadanie z przygotowanych składników sporządzić w czasie 30 minut jak najwięcej potraw jak najmniej przetworzonych. Przy gromkim dopingu i przy zaskoczeniu wszystkich zwyciężył zespół technikum rolniczego przygotowując 12 propozycji. Słodką nagrodę za najlepsze kibicowanie swojej klasie - kosz ciastek - otrzymała klasa I TŻ.

Uczestnicy wszystkich konkursów zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami.

Tydzień Zdrowej Żywności przygotowały Mirosława Barwińska, Elżbieta Romanowicz i Joanna Nietupska

Joanna Nietupska

galeriafoto

 

reforma960

 

18 38

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15