MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Wspomnienie św. Izydora

043Dnia 13 maja 2012r. Pani Dyrektor Halina Leszczyńska i poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Magdalena Łaszczuk, Barbara Szpakowska i Mariusz Kuszelewski wzięli udział w obchodach uroczystości wspomnienia św. Izydora Oracza Patrona Rolników Chrześcijańskiej Europy, które odbyły się w Parafii Ducha Świętego w Białymstoku. We Mszy Świętej pod przewodnictwem abp Stanisława Szymeckiego uczestniczyli liczni parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich, miejskich i samorządowych, podlascy rolnicy, przedsiębiorcy i przedstawiciele Lasów Państwowych oraz poczty sztandarowe szkół i organizacji rolniczych.

Msza Święta oraz całe przedsięwzięcie miało na celu upowszechnienie najlepszych postaw w rolnictwie, pielęgnowanie polskości oraz rozwój i kształtowanie świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej mieszkańców, a także pielęgnowanie i rozwijanie tożsamości lokalnej.

Św. Izydor Oracz żył w Hiszpanii w latach 1080-1130, a w roku 1622 został wyniesiony przez papieża Grzegorza XV do chwały świętych. Na przestrzeni wieków stał się też patronem rolników w Polsce i na całym świecie.

W czasie liturgii abp Stanisław Szymecki uhonorował Medalem Św. Izydora ok. 20 rolników i instytucji Podlasia szczególnie zasłużonych dla rolnictwa i jego rozwoju. Była to już kolejna VIII edycja laureatów gdyż pierwsza miała miejsce w 2005r. po ustanowieniu Medalu Św. Izydora przez Zarząd Stowarzyszenia Św. Izydora Oracza w roku 2004.

Leszek Sobolewski

galeriafoto

 produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15