Kolejny sukces na OWiUR

050W dnia 1-2 czerwca br. w Zespole Szkół Rolniczych w Miętnem odbył się XXXVI finał Centralnej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

Zakwalifikowało się do niego 217 uczniów szkół średnich z całej Polski, którzy po przebrnięciu eliminacji okręgowych rywalizowali ze sobą w dziewięciu blokach przedmiotowych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, agrobiznes, architektura krajobrazu, ochrona i inżynieria środowiska, żywienie człowieka i gospodarstwo domowe, ogrodnictwo i leśnictwo.

Z naszej szkoły do finału centralnego zakwalifikowało się 2 uczniów w bloku produkcja zwierzęca - Marek Murawski i Karol Radulski. Obaj uczniowie otrzymali tytuł laureata oraz roczne stypendium fundacji BGŻ.

Uzyskanie trzeciej lokaty przez Karola i siódmej przez Marka jest dużym osiągnięciem, ponieważ tegoroczny finał, jak podkreślił prof. Andrzej Radecki, charakteryzował się bardzo wysokim poziomem uczestników.

Naszym laureatom życzymy powodzenia na studiach.

Elżbieta Romanowicz

logo w