Dzień Europejski

05615.06.2012 r. w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Klasa III TA przygotowała program z tej okazji. Mitem o Europie uczniowie rozpoczęli przypomnienie najważniejszych dat i wydarzeń z historii Wspólnoty Europejskiej. W dalszej części przedstawiono wybrane państwa europejskie, ich atrybuty kulturowe, atrakcje turystyczne. Treści demonstrowane na scenie uzupełniała prezentacja multimedialna i oprawa muzyczna. Podkłady muzyczne stanowiła muzyka typowa danym państwom. Z przyjemnością wysłuchaliśmy "Keine Grenzen", a na zakończenie zabrzmiała "Oda do radości" w tłumaczeniu K. I. Gałczyńskiego.

Celem spotkania było poszerzenie wiedzy na temat Europy i wspólnego dziedzictwa kulturowego oraz uświadomienie, że mimo różnic kulturowych, cała Europa to jedna wielka rodzina.

Elżbieta Owerczuk

logo w