MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Obchody 150 Rocznicy Powstania Styczniowego w Bielsku Podlaskim

044Dnia 13 kwietnia 2013 r. (sobota) poczet sztandarowy wraz z grupą młodzieży i opiekunem z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce uczestniczył w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Bielsku Podlaskim w obchodach 150 Rocznicy Powstania Styczniowego.

Msza święta o godzinie 10 celebrowana była przez biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza. W uroczystościach uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, zakładów pracy, reprezentanci uczelni, księża, poczty sztandarowe organizacji i szkół wraz z młodzieżą i nauczycielami oraz mieszkańcy Bielska Podlaskiego.

Po mszy świętej odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki oraz konferencja naukowa, na której wygłoszono trzy referaty poświęcone tematyce Powstania Styczniowego.

Ok. godziny 13 Grupa Rekonstrukcyjno Historyczna "Kresy" zaprezentowała na przyległych błoniach inscenizację plenerową bitwy powstańczej. Towarzyszyły temu liczne wystrzały z broni palnej i armaty oraz szarże kozaków na koniach. Uczestnicy uroczystości mogli także posilić się gorącą strawą w postaci żołnierskiej grochówki i bigosu przygotowaną przez organizatorów.

Leszek Sobolewski

18 70

18 76

 

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15