MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Dzień Kultury Europejskiej

0455 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Kultury Niemieckiej, który przygotowywała młodzież klasy III TA pod kierunkiem pani A. Dudzińskiej, K. Rogozińskiej oraz pana M. Nietupskiego. Wsparcia udzieliła także młodzież z klas I TRiA. I TŻ, II TŻ i III TŻ.

Ponieważ język niemiecki jest jednym z trzech języków nauczanych w naszej szkole, Dzień Kultury Niemieckiej stał się dobrą okazją do przybliżenia elementów kultury tego kraju. Na krótką chwilę dzięki Lorelei "ożyły" wybitne postacie z różnych epok, wielcy kompozytorzy J. S. Bach, Beethoven, poeci Schiller, Goethe. Pojawił się także A. Einstein oraz M. Luther, który przetłumaczył Biblię na język niemiecki. Nie brakowało postaci z bajek braci Grimm, Jasia i Małgosi. Poznaliśmy także charakterystyczne potrawy niemieckie, między innymi kartoffelsalat.

Szkolny zespół muzyczno wokalny zaśpiewał "Odę do radości" (słowa Schiller, a muzyka Beethoven), która jest hymnem Unii Europejskiej.

Słuchając muzyki J. S. Bacha młodzież miała także okazje "zwiedzić" najważniejsze zabytki stolicy Niemiec, Berlina.

Katarzyna Rogozińska

 produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15