MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Nasz udział w paradzie na 500-lecie województwa podlaskiego

04826 kwietnia 2013 r. ulicami Białegostoku przeszli uczestnicy parady, która uświetniła obchody jubileuszu 500-lecia województwa podlaskiego. Uczniowie naszej szkoły wzięli w niej udział reprezentując wraz z grupą uczennic z miejscowego gimnazjum Rudkę. Kolorowy pochód ok. 2,5 tysiąca tancerzy, śpiewaków, muzyków orkiestr dętych i członków grup rekonstrukcyjnych prezentował się przed mieszkańcami Białegostoku.

Nasz udział w paradzie polegał na przygotowaniu i przedstawieniu rekonstrukcji postaci związanych z Rudką. Uczniowie kl. I Technikum Żywienia stworzyli grupę historyczną. Stylizowanymi barokową modą strojami nawiązali do XVIII wieku. Rudka przeżywała wówczas intensywny rozwój pod rządami Ossolińskich. Młodzież odtworzyła postaci Ossolińskich - fundatorów pięknych zabytków Rudki: barokowego pałacu i kościoła parafialnego. Wsród prezentowanych postaci był także patron Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego - ks. Krzysztof Kluk - wybitny botanik i propagator szkolnictwa rolniczego, który żył w XVIII wieku na Podlasiu. Historyczną prezentację uzupełniali uczniowie w podlaskim stroju ludowym, który nawiązywał do charakteru miejscowości i specjalizacji naszej szkoły.

Udział w paradzie był dla uczniów ciekawą przygodą i niekonwencjonalną lekcją lokalnej historii.

Jarosław Bobel

18 70

18 76

 

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15