MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Nasz udział w konkursie "Smaki Wsi"

051W dniach 16-18.05.2013 roku uczniowie klasy III TŻ Karolina Niemyjska oraz Maciej Sokołowski wzięli udział w Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym "Smaki Wsi" zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. gen. F. Kamińskiego w Karolewie.

Hasło tegorocznego konkursu brzmiało "w Świecie drobiu". Wykonaliśmy potrawę "Bałabuchy z kaczką i nadziewanymi wątróbką drobiową jabłkami". W konkursie wzięły udział 23 zespoły z całej Polski. Na wykonanie potrawy uczestnicy mieli dwie godziny. Prezentacja przed 5 osobową komisją obejmowała informację na temat przygotowanej potrawy oraz jej pochodzenia.

Nasze starania przyniosły sukces - otrzymaliśmy Nagrodę Burmistrza Miasta Kętrzyn. W kategorii potrawa reprezentująca region wyróżnieni zostaliśmy dyplomami oraz nagrodami.

Oprócz zmagań konkursowych podczas pobytu w ZSCKR w Karolewie spotkało nas mnóstwo atrakcji turystycznych:

- dwugodzinny rejs statkiem w Giżycku

- wycieczka do Wilczego Szańca w Gierłoży

- zwiedzanie kościoła w Świętej Lipce

Konkurs "Smaki Wsi", w którym wzięliśmy udział bardzo zmotywował nas do poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności kulinarnych. Nadal będziemy propagować potrawy regionalne i zdrową żywność. A przy okazji... zintegrowaliśmy się ze społecznością szkolną różnych stron Polski i poznaliśmy kulinarne różnice kulturowe innych regionów.

Do konkursu przygotowała nas i w zmaganiach konkursowych towarzyszyła p. Mirosława Barwińska

Karolina Niemyjska i Maciej Sokołowski

 

logo w2

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15