WYJAZD NA OGÓLNOPOLSKI KONGRES MŁODYCH ROLNIKÓW

05218 maja 2013r. uczniowie kl. III TA, IIITR, i IIITŻiGD wzięli udział w Ogólnopolskim Kongresie Młodych Rolników, który odbył się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W Kongresie uczestniczyło ponad 300 młodych rolników ze wszystkich województw.

Przedstawiciele Departamentu Unii Europejskiej i Współpracy Międzynarodowej, Departamentu Płatności Bezpośrednich i Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprezentowali założenia Wspólnej Polityki Rolnej i toczących się obecnie negocjacji. Z uczestnikami Kongresu spotkał się też Wicepremier i Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Dyskusja, wypowiedzi i pytania miały dynamiczny charakter.

Udział w Ogólnopolskim Kongresie Młodych Rolników był dla uczniów dobrą lekcją ekonomiki, gdyż mogli poznać oczekiwania rolników wobec zmian Wspólnej Polityki Rolnej. Dodatkowym walorem wyjazdu było zwiedzanie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Krystyna Snarska

logo w2