MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

help3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

"Niedziela u Ossolińskich"

05416 czerwca 2013r. na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce odbył się Festyn sportowo-rekreacyjny i Piknik rolniczy "Powitanie lata u Ossolińskich". O godzinie 12:00 uroczystego otwarcia dokonali Wójt Gminy Rudka pan Andrzej Anusiewicz, dyrektor ZSCKR im. K. Kluka pani Halina Leszczyńska i dyrektor ZS im. Jana Pawła II pani Danuta Kresso - współorganizatorzy imprezy.

Zarówno pogoda, jak też sam zespół pałacowo-parkowy urzekały swoim pięknem i zachęcały do spacerów. Na wszystkich przybyłych gości czekało wiele atrakcji i niespodzianek, m.in. wystawa historyczna "Ossolińscy na Podlasiu", liczne stoiska promujące wyroby regionalne, wystawa maszyn rolniczych i małych zwierząt gospodarskich. Dorośli mogli wysłuchać wykładów branżowych na temat chorób bydła wynikających z nieprawidłowego żywienia oraz rozwoju rolnictwa w Polsce w latach 2014-2020 w świetle Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej. Nie zawiodły nas również instytucje działające na rzecz rolnictwa ARiMR, ARR, KRUS, PODR oraz zaprzyjaźnione z nami Nadleśnictwo Rudka, które przygotowało wiele atrakcyjnych konkursów i udzielało porad właścicielom lasów prywatnych.

Trudno wyobrazić sobie prawdziwy piknik bez jedzenia, dlatego na tę okazję młodzież naszej szkoły przygotowała piknikowe przekąski. Amatorzy sportu mogli oglądać turnieje sportowe szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Nie zapomnieliśmy też o najmłodszych, na których czekał dmuchany plac zabaw, loteria fantowa i liczne konkursy z nagrodami, m.in. "Malujemy lato", gdzie pod okiem naszego miejscowego malarza, pana Sławomira Karolczuka, powstawały bardzo ciekawe prace.

Na scenie można było obejrzeć występy wielu zespołów artystycznych, wśród których niekwestionowaną gwiazdą był nasz szkolny zespół muzyczny "Septyma". Na zmęczonych spacerami czekały bryczki, którymi można było odbyć przejażdżkę po parku wokół pałacu i po Rudce.

Cieszymy się, że tak wielu gości przybyło do nas z całej okolicy, by spędzić z nami to niedzielne, piękne popołudnie. Bardzo wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok...

Agnieszka Łempicka

ue2

kliknij6

corono960

4 43019 109

 PLAKAT A3 polskiebazarek 960

polskiebazarek.pl

produktpolskiplus230

 

 

18 38

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15