Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

24 kwietnia uczeń klasy drugiej technikum rolniczego , Łukasz Piekutowski, zwycięzca eliminacji szkolnych, uczestniczył w finale centralnym VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, organizowanego przez Wydział Inżynierii Produkcji SGGW i miesięcznik AgroMechanika, pod patronatem JM Rektora SGGW, Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W szóstej edycji konkursu udział wzięło ok. 2700 uczniów średnich szkół ponadgimnazjalnych o profilu rolniczym i leśnym.

Do udziału w finale zgłosiło się 145 szkół. Finaliści musieli wykazać się wyjątkową wiedzą, nie tylko dlatego, że konkurs dotyczył mało popularnej dziedziny jaką jest bhp i ergonomia w rolnictwie, ale również z tej przyczyny, że poziom zadań wykraczał daleko poza ramy programów nauczania.

logo w