MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Pamiętajmy o Sybirakach

04528 kwietnia 2014 r. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudce miała miejsce uroczystość w rocznicę odsłonięcia Pomnika - Krzyża Sybiraków. Przybyli na nią przedstawiciele Sybiraków z Białegostoku, Siemiatycz, Brańska oraz Rudki. Zasadniczą część obchodów wypełniła msza święta.

W uroczystości wzięli również udział nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Młodzież zaprezentowała program artystyczny pt. "Pamiętamy", który został bardzo dobrze przyjęty przez zebranych. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów pod Pomnikiem - Krzyżem Sybiraków. Zarząd Główny Związku Sybiraków odznaczył kilka osób za zasługi dla pielęgnowania pamięci historycznej. Wśród odznaczonych Honorową Odznaką Sybiraka znaleźli się: pani Dyrektor Halina Leszczyńska i nauczyciel historii Jarosław Bobel.

Jak podkreślił Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków, Tadeusz Chwiedź, uroczystości w Rudce były piękną lekcją historii i okazją do pielęgnowania pamięci o trudnej przeszłości naszego narodu.

galeriafoto

18 70

18 76

 

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15