MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

III Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny "Smaki Wsi"

047W dniach 09-10.05.2014 r. uczennice klasy I TŻ - Katarzyna Mańkowska oraz III TŻ - Anna Niemyjska uczestniczyły w III Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym "Smaki Wsi", zorganizowanym w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. W konkursowych zmaganiach udział wzięło 21 zespołów z całej Polski.

Celem konkursu jest rozpowszechnienie potraw tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, propagowanie potraw regionalnych i zdrowej żywności, integracja społeczności szkolnych z różnych regionów Polski oraz podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, wspieranie rozwoju zawodowego ucznia zdolnego, motywowanie uczniów do zdobywania umiejętności ponadprogramowych i motywowanie nauczycieli do podtrzymywania tradycji regionalnych.

Tematem tegorocznej edycji były "Potrawy półmięsne". Dziewczęta wykonały zarzucajkę podlaską i faszerowane ziemniaki. Na wykonanie potrawy każdy z uczestników miał 1,5 godziny. Następnie należało ją zaprezentować pięcioosobowemu Jury, które bardzo wysoko oceniło poziom całego konkursu.

Starania dziewcząt zostały nagrodzone wyróżnieniem, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Organizatorzy przygotowali uczestnikom również atrakcje turystyczne: dwugodzinny rejs statkiem po mazurskich jeziorach oraz wycieczka do Parku Miniatur Warmii i Mazur.

Joanna Nietupska

galeriafoto

18 70

18 76

 

logo erasmusv4

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15