MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Powitanie lata u Ossolińskich

05115 czerwca 2014 roku na obiektach kompleksu pałacowo-parkowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce po raz kolejny odbył się festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy o "Powitanie lata u Ossolińskich". Organizatorzy festynu i pikniku: Urząd Gminy Rudka, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudce zapewnili mnóstwo atrakcji. Każdy uczestnik, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie.

Na dzieci czekały konkursy, gry, zabawy a także dmuchany plac zabaw i pływające kule wodne. Młodzież szkolna wzięła udział w turniejach sportowych połączonych z konkursami.

W pałacu Ossolińskich gdzie mieści ZSCKR dorośli mogli poznać historię rodziny Ossolińskich w Rudce a także obejrzeć wystawę rękodzieła ludowego. Poza tym w budynku szkoły odbyły się 2 wykłady branżowe. Pierwszy - "Pomoc dla gospodarstw rolnych w nowej perspektywie finansowej" prowadził Jerzy Leszczyński z-ca dyrektora ARiMR w Łomży. Drugi wykład "Wapnowanie - potrzeba czy konieczność" prowadziły panie Magdalena Świrska i Izabela Krasowska.

Kolejne atrakcje pikniku to wystawy i pokazy pracy maszyn rolniczych, małych zwierząt i ptactwa ozdobnego. Nie zabrakło stoisk z wyrobami regionalnymi, m. in. sękaczami, serami korycińskimi, miodami, wyrobami wiklinowymi.

Czas umilały występy dzieci ZS im. Jana Pawła II, zespołu wokalnego "Septyma" ZSCKR im. K. Kluka w Rudce, kapeli "Kłosy", zespołu tańca nowoczesnego "Okay Dance" w Wysokiem Mazowieckiem", Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Skowronki", Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie oraz zespołu 3x Tak".

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna pod kasztanami.

Katarzyna Rogozińska

 

logo w

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15