MENU UCZNIA

BAZA SZKOŁY

 edukacjam3m

listyizyczm

to warto wiedziecm

OGŁOSZENIA

ARCHIWUM

Powitanie lata u Ossolińskich

05115 czerwca 2014 roku na obiektach kompleksu pałacowo-parkowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce po raz kolejny odbył się festyn sportowo-rekreacyjny i piknik rolniczy o "Powitanie lata u Ossolińskich". Organizatorzy festynu i pikniku: Urząd Gminy Rudka, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudce zapewnili mnóstwo atrakcji. Każdy uczestnik, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie.

Na dzieci czekały konkursy, gry, zabawy a także dmuchany plac zabaw i pływające kule wodne. Młodzież szkolna wzięła udział w turniejach sportowych połączonych z konkursami.

W pałacu Ossolińskich gdzie mieści ZSCKR dorośli mogli poznać historię rodziny Ossolińskich w Rudce a także obejrzeć wystawę rękodzieła ludowego. Poza tym w budynku szkoły odbyły się 2 wykłady branżowe. Pierwszy - "Pomoc dla gospodarstw rolnych w nowej perspektywie finansowej" prowadził Jerzy Leszczyński z-ca dyrektora ARiMR w Łomży. Drugi wykład "Wapnowanie - potrzeba czy konieczność" prowadziły panie Magdalena Świrska i Izabela Krasowska.

Kolejne atrakcje pikniku to wystawy i pokazy pracy maszyn rolniczych, małych zwierząt i ptactwa ozdobnego. Nie zabrakło stoisk z wyrobami regionalnymi, m. in. sękaczami, serami korycińskimi, miodami, wyrobami wiklinowymi.

Czas umilały występy dzieci ZS im. Jana Pawła II, zespołu wokalnego "Septyma" ZSCKR im. K. Kluka w Rudce, kapeli "Kłosy", zespołu tańca nowoczesnego "Okay Dance" w Wysokiem Mazowieckiem", Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Skowronki", Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie oraz zespołu 3x Tak".

Ostatnim punktem programu była zabawa taneczna pod kasztanami.

Katarzyna Rogozińska

 

logo w2

199

 

prawa0

prawa1

prawa1

prawa3

kk230

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Adres:
ul. Ossolińskich 1, 
17-123 Rudka, woj. podlaskie

e-mail: zsckr.rudka@o2.pl
telefon: (085) 739 40 15