Uczniowie naszej szkoły na uroczystej gali finałowej "Aktrywni dla klimatu"

W czerwcu reprezentacja "Zielonego Zespołu" - grupy 5 uczniów pracujących w konkursie "Aktywni dla klimatu" uczestniczyła w gali finałowej konkursu. Gala odbył się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Podczas gali podsumowana została sześciomiesięczna praca wszystkich uczestników konkursu oraz zaprezentowano jej efekty. W trakcie trwania zmagań wykonywano wiele prac. Jedną z nich była zbiórka elektroodpadów. Łącznie w Polsce młodzież zebrała 420 t elektrośmieci. W naszej szkole zebrano około 3 t. Po uroczystości uczestnicy gali zostali zaproszeni na poczęstunek oraz atrakcje olimpijskie: film dokumentalny o tematyce sportowej, wywiad z polskim olimpijczykiem judoką - Krzysztofem Wiłkomirskim, zwiedzanie siedziby polskiego Komitetu Olimpijskiego wraz z Muzeum Sportu. Jesteśmy dumni, że mogliśmy pracować na rzecz ochrony środowiska.

"Zielony Zespół"

Monika Boguszewska, Małgorzata Kuczaba,